#BaşarıHikayesi

Özkaya Tıp Merkezi

Kurumsallaşma yolunda dijital dünyada varlığını gösterme hedefiyle kapımızı çalan Özel Özkaya Tıp Merkezine Mayıs 2020 - Nisan 2021 tarihleri arasında 360 derece dijital pazarlama hizmeti verdik.

SEO

Web site incelemeleri yaptığımızda sitede bulunan içeriklerin özgün olmadığını saptadık. Buna ek olarak URL yapılanmalarında hatalar olduğunu ve aynı anahtar kelimeye sahip birden fazla sayfanın bulunduğunu gördük. Kısacası, SEO operasyonları marka tarafından doğru yönetilemiyordu.

Alanında uzman SEO ekibimizle, web sitesine anahtar kelime analizi yaptıktan sonra toplamda 90 K+ içerik ürettik. Sayfaların anahtar kelimesine dayalı URL yapılarını oluşturduktan sonra, site içi link inşaasına başladık.

Backlink edinimi faaliyetlerimizle sayfaları arama motoru sonuçlarında öne çıkarmayı hedefledik. Düzenli olarak SEO denetimi yaparak sitedeki teknik SEO hatalarını belirledik ve düzeltilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürdük.

11 ay süren SEO çalışmaları sonucunda, markanın ana anahtar kelimeleri olan “ankara tıp merkezi”, “tıp merkezi”, “ankara kadın doğum”, “covid 19 belirtileri” ve “ameliyatlar” gibi rekabeti yüksek anahtar kelimelerde ilk sayfaya yükseldik.

Kullandığımız SEO Araçları:

Web Sitesi Oluşturma

Özkaya Tıp Merkezinin web site analizi sırasında, site temasının kullanıcı deneyimi açısından yetersiz olduğunu fark ettik.

Dönüşüm hedeflerinin telefonla aranma olduğunu belirtmelerine rağmen, tıklanabilir telefon numarası veya buton bulunmuyordu. Ayrıca, site formlarına gelen verilerin saklanmasına ilişkin bazı problemler vardı.

Web site alt yapısından kaynaklı bazı güvenlik açıklarını saptamamızın ardından, web sitesinin yeniden oluşturulmasına karar verdik. Sağlık sektörüne uygun olacak UI & UX tasarımlı bir tema belirleyerek, web site oluşturma çalışmalarımıza başladık.

Web site elementlerini güncel dijital trendler ışığında düzenleyerek, metin, görsel ve video içeriklerin girişlerini yaptık. Canlı sohbet özelliği ekleyerek, web site ziyaretçileriyle anlık iletişim kurulmasını mümkün kıldık.

Web sitesindeki formlar üzerinden bırakılan verilerin tek bir platformda toplanmasına ve değerlendirilmesine olanak tanıdık. Güvenlik önlemlerini iyileştirdikten ve hız optimizasyonları yaptıktan sonra web sitesi oluşturma faaliyetlerimizi tamamladık.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarını analiz ederken, paylaşılan içeriklerin etkileşim odaklı olmadığını gördük. Farklı platformlarda paylaşılan içeriklerin tasarımlarının marka ile uyumsuz olduğunu, profesyonel görünmediğini fark ettik.

Takipçi edinimi operasyonlarının doğru yürütülememesi sebebiyle potansiyel müşterilere erişim kısıtlıydı. Son olarak, web sitelerine sosyal medyadan gelen referral trafiğin yetersiz olduğu da incelemelerimiz esnasında ortaya çıktı.

Sosyal medya platformlarına özel ölçülerde hazırlanan kompozisyonlarla aylık sosyal medya tasarım setlerinin oluşturulmasıyla sosyal medya yönetimi operasyonlarımızı başlattık.

Düzenli etkileşim artışı hedefiyle takipçi edinimi faaliyetlerimizi sürdürerek devam ettik. Yapılan paylaşımların alt metin içeriklerinin web sitesine yönlendirilir nitelikte olmasına özen gösterdik.

Kullanılan Dijital Araçlar:

Google Ads

Özkaya Tıp Merkezinin Google reklam hesabını incelediğimizde tıklama başına maliyetlerin yüksek olduğunu, belirlenen bütçe doğrultusunda yeterli trafiğin elde edilemediğini gördük.

Bu hataların sebeplerinin reklamların yanlış hedefleme ile açılmasından olduğunu belirledik ve bu konuda aksiyon alınması gerektiğini belirttik.

Reklam yönetimine doğru hedefleme ile tıklama başına maliyetlerin azaltılması ile bütçeyi daha verimli kullanmayla başladık. “hastane”, “kadın doğum”, “check up”, “fıtık ameliyatı” gibi rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimeleri de kapsayan reklamlarımızın tümünün ortalama tıklama başına maliyeti 0,53 TL oldu.

Hedefler doğrultusunda, dönüşüm gerçekleştirme hedefi yüksek kişilere doğrudan erişim sağlayarak, markanın arama motoru reklamlarından verim almasını sağladık.

Reklam Yönetim Araçları:

Fotoğraf Çekimi

Marka analizleri esnasında, online platformlarda kullanılan görsellerin stok fotoğraflar olduğunu, özgün fotoğrafların ise görüntü kalitesinin düşük olduğunu fark ettik.

Bu tarz fotoğraf kullanımı marka güvenilirliğini zedeleyeceği için fotoğraf çekimi hizmetimizden faydalanmalarını tavsiye ettik.

Hastane içinde ve dışında yaptığımız fotoğraf çekimi ile stok fotoğraf kullanımına olan ihtiyacı ortadan kaldırdık.

Profesyonel ekipmanlarla çekilen fotoğraflarla görüntü kalitesini en iyi seviyede elde ettik ve aynı açıdan çekilen doktorlar fotoğraflarıyla tutarlılık elde ettik.

Verdiğimiz Hizmetler

Dijital Analiz ve Strateji Geliştirme

Web Sitesi Oluşturma

Web Sitesi Geliştirme

SEO

Sosyal Medya Yönetimi

Google Ads

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Fotoğraf Çekimi

Sosyal Medya Tanıtım Filmi Çekimi

Yaratıcı ekibinizle sunduğunuz fikirler, daima firmamızı bir adım ileri götürecek kurumsal yaklaşımlardı. Verilen işleri zamanından önce ve eksiksiz teslim ediyorsunuz. Vizyon sahibi bir firmasınız, sizinle uzun vadede büyük işler başaracağımıza inanıyoruz

Etem ÖZKAYA

Baş Hekim

Markanızı Ücretsiz Analiz Edelim

Websitenizi ücretsiz analiz edip sonuçları sizinle paylaşalım.