#BaşarıHikayesi

Özel Viromed Laboratuvarları

Özel Viromed Laboratuvarları, modern, bakımlı ekipman ve eğitim seviyesi yüksek personeli ile doğru, güvenilir uluslararası kalite standartlarında laboratuvar hizmeti vermektedir. Dijital dünyada sürdürülebilir bir gelişme katetmek adına çalışmalarımıza başladığımız markaya Temmuz 2020 - Nisan 2021 tarihleri arasında 360 derece dijital pazarlama hizmeti sunduk.

Web Sitesi Oluşturma

Özel Viromed Laboratuvarlarına sunduğumuz ücretsiz web site analizi esnasında, site tasarımının kullanıcı deneyimi açısından olumsuz olduğunu fark ettik.

Web sitesinde yer alan sayfa içerikler arama motoru optimizasyonu sonuçları elde etme konusunda yetersizdi. Hiç içeriği olmayan sayfalar oluşturulmuştu, görsel optimizasyonunda yapılan yanlışlıklar nedeniyle kalitesizdi.

Site altyapısı olarak WordPress kullanılıyordu. WordPress CMS’inden kaynaklı güvenlik açıkları, web site yüklenme hızında yavaşlama ve özelleştirme problemleri gözlemlendi.

FastnTech olarak, Özel Viromed Laboratuvarlarına uygun olacak bir UI & UX tasarım çalışması yaptık.

Elementleri güncel dijital trendler ışığında tasarlayarak metin, görsel ve video içerik eklemeler yaptık. İçerik yazarlarımız tarafından sağlanan 110K+ SEO uyumlu içerik, marka onayını aldıktan sonra web sitesine girildi.

Güvenlik yazılımları geliştirdikten, hız optimizasyonlarını tamamladıktan ve teknik SEO çalışmalarını tamamladıktan sonra https://viromed.com.tr/ alan adlı web sitesini teslim ettik.

SEO

SEO analizi sırasında, aynı anahtar kelimeyi hedef alan birden fazla sayfa olduğunu, teknik SEO çalışmalarının yapılmamış olduğunu, siteye verilen geri bağlantıların domain otoritesi düşük web sitelerinden satın alınmış olduğunu, SSL sertifikasının olmadığını, içeriği çok az hatta hiç olmayan sayfaların bulunduğunu saptadık.

Alanında uzman SEO ekibimiz, Özel Viromed Laboratuvarları için anahtar kelime analizi çalışması yaptı. Sayfaların anahtar kelimesine dayalı URL yapılandırmaları oluşturdular. SEO uyumlu üretilen içeriklerin girişi tamamlandıktan sonra site içi link inşası, sıkça sorulan sorular ve markup eklemeleri tamamlandı.

Düzenli yaptığımız SEO denetimi ile arama motoru sonuçlarında öne çıkmayı engelleyecek SEO hataları belirleniyor ve düzeltiliyor. Ayrıca, düzenli olarak içerik üreterek web sitesi güncel tutuldu.

9 ay süren SEO çalışmaları sonucunda, markanın ana anahtar kelimeleri olan “ankara laboratuvar”, “hamilelik testi”, “idrar testi”, “metabolizma testleri”, “sıhhat projesi”, “hormon testi” ve “idrar testi” gibi rekabeti yüksek anahtar kelimelerde ilk sayfa gösterimi elde ettik.

Kullandığımız SEO Araçları:

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetim hizmetimizi vermeden önce yaptığımız analiz sırasında, markanın bazı Facebook ve Instagram gibi potansiyel müşteri ediniminde önemli olabilecek platformlarda bulunmadığını keşfettik.

Marka için sosyal medya hesapları açtık, sosyal medya post tasarımı çalışmalarımıza başladık, hedef kitleye hitap edecek sosyal medya içerikleri ürettik ve yönetime başladık.

Takipçi edinimi çalışmalarıyla, markaya potansiyel müşteri edinimi sağlamaya başladık. Web sitesine sosyal medya üzerinden trafik çekerek, marka bilinirliğini yükselttik ve fiziksel ziyaretlerde artış sağladık.

Düzenli yapılan sosyal medya takipçi analizi ile, Özel Viromed Laboratuvarlarının potansiyel müşterilerinin en aktif olduğu saatlerde paylaşım yapmaya özen göstererek, markayla etkileşimi destekleyecek sosyal medya operasyonlarımızı sürdürdük.

Kullanılan Dijital Araçlar:

Google Ads Yönetimi

Özel Viromed Laboratuvarlarının Google Ads hesabı bulunmuyordu. Bu durum da, SEO çalışmalarından organik sonuçlar elde edilinceye kadar, marka bilinirliğini dijital ortamda artırmak adına eksiklerin olabileceği anlamına geliyordu.

Marka tarafından belirlenen bütçe dahilinde; tıklama başına maliyetlerin en düşük olduğu ve web sitesine çekilen ücretli trafiğin potansiyel müşteriler olduğu Google Ads yönetimiçalışmaları yürütüldü.

Müşteri hedefleri doğrultusunda dönüşüm gerçekleştirme olasılığı en yüksek kullanıcılara doğrudan erişerek ve belirlenen bütçeyi en verimli şekilde kullanarak markanın dijital ihtiyaçlarına cevap verdik.

“idrar testi”, “hamilelik testi” gibi rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimeleri de kapsayan reklamlarımızın tümünün ortalama tıklama başına maliyeti 0,33 TL oldu.

Reklam Yönetim Araçları:

Verdiğimiz Hizmetler

Dijital Analiz ve Strateji Geliştirme

Web Sitesi Oluşturma

Web Sitesi Geliştirme

SEO

Sosyal Medya Yönetimi

Google Ads

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Stratejilerini gerçek verilere dayalı geliştiren ve müşteri beklentilerini anlamak için gayret gösteren FastnTech ekibiyle çalışmak bir ayrıcalıktır. Dijitalde markamızın büyümesine sağladığınız katkılardan ötürü teşekkür ederiz.

Tülin BEŞER

Biyolog

Markanızı Ücretsiz Analiz Edelim

Websitenizi ücretsiz analiz edip sonuçları sizinle paylaşalım.