#BaşarıHikayesi

Balıkesir Mandıra

Balıkesir Mandıra, Balıkesir’in yerel üreticilerinden doğal ve taze mandıra ürünlerini alarak Ankara’daki müşterileriyle doğallığı buluşturmaktadır. Pandemi koşullarını göz önüne alarak, dijital dünyada satış elde etme hedefiyle kapımızı çalan Eda Hanım ve ekibine Mart 2021’den beri 360° dijital pazarlama hizmeti vermekteyiz.

11K+

Yeni potansiyel müşteri

30+

Anahtar kelimede ilk sayfa gösterimi

UI & UX tasarımcımızın kullanıcı deneyimi anlamında doğru tasarlanmış bir tema belirlemesiyle çalışmalarımıza başladık.

Dijital pazarlama ekibimiz potansiyel müşteri araştırması, tıklama başına maliyet belirleme çalışmaları, anahtar kelime analizi, rakip analizi ve hedef kitle analizi yapmaktaydı.

Yazılım ekibimiz, Balıkesir Mandıra’nın ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacak yazılım dilini ve CMS’i belirlerken; aynı zamanda, web site oluşturma projesinin planlamasını oluşturmaktaydı.

Web Sitesi Oluşturma

Balıkesir Mandıra, yalnızca sosyal medya hesapları üzerinden ve Ankara Sosyete Pazarında yer alan fiziksel mağazası üzerinden satış yapmaktaydı. https://balikesirmandira.com.tr/alan adlı web sitesini oluşturarak Türkiye’nin her yerine satış yapma imkanını yarattık.

Dijital pazarlama uzmanlarımız güncel trendler ışığında fayda sağlayabileceğine inandığı dönüşüm optimizasyon çalışmalarını tamamladı. İçerik yazarlarımız tarafından oluşturulan 39.000 kelimelik özgün ve SEO uyumlu içeriğin web sitesine girişleri sağlandı. SEO uzmanımız SEO denetimi sırasında ortaya çıkan sorunları giderdikten sonra, sözü yazılım ekibine bıraktı.

Güvenlik yazılımları, hız optimizasyonları, İyzico entegrasyonu ve teknik SEO eksiklikleri yazılım ekibimiz tarafından tamamlandıktan sonra, web sitesi alan adına bağlandı ve canlıya alındı.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Dijital grafik tasarım uzmanımız tarafından marka kimliği yaratmada önemli bir etken olan kurumsal kimlik çalışmalarına başlandı. Bu bağlamda, müşteriye 5 farklı logo çalışması sunuldu.

Logo Çalışmaları

Logo seçimi sırasında, renklerin anlamları değerlendirilerek turuncu rengin gücünden faydalanmak hedeflendi. Ayrıca, doğallığı çağrıştıran bir renk olan yeşil de kararı etkileyen bir faktördü. Üç revize sonunda, aşağıdaki logoda karar kılınarak kullanımına başlandı.

Etiket Tasarımları

Mandıra ürünlerinin paketlenmesinde kullanılacak etiket tasarımları yapıldı. “Doğallığı tadın!” sloganını yansıtabilmek adına, doğallığı çağrıştıran kraft kağıt baskı için tasarımlar hazırlandı.

balıkesir mandıra etiket tasarımları

Branda Tasarımları

Fiziksel mağaza müşterilerini de web sitesine ve sosyal medya kanallarına yönlendirebilmek adına, bu platformların adreslerini de barındıran branda tasarımları hazırlandı. Brandalar, iç mekan ve dış mekan olmak üzere iki farklı baskı halinde fiziksel mağazaya uygulandı.

balıkesir mandıra branda tasarımları

Önlük Tasarımları

Fiziksel mağaza müşterileri arasında kurumsal bir imaj yaratmak, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ve insanlara hijyen koşullarına verilen önemi göstermek amacıyla önlük ve polo yaka tişört çalışmaları tamamlandı.

balıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışmasıbalıkesir mandıra logo çalışması

Ürün Fotoğraf Çekimi

Geniş ürün yelpazesiyle öne çıkan Balıkesir Mandıra, dijital platformlarda özgün görsel kullanımının öneminin farkındalığıyla fotoğraf çekimi hizmeti aldı.

İki gün süren ve FastnTech stüdyosunda gerçekleştirilen fotoğraf çekimi sonrası, fotoğraf düzenlemeleri yapıldı. Fotoğraflar web sitesi, sosyal medya ve reklam kanallarında kullanılmak üzere arşive kaydedildi.

balıkesir mandıra ürün fotoğrafıbalıkesir mandıra ürün fotoğrafıbalıkesir mandıra ürün fotoğrafıbalıkesir mandıra ürün fotoğrafıbalıkesir mandıra ürün fotoğrafıbalıkesir mandıra ürün fotoğrafı

Web Site Yönetimi

Web sitesinin açılmasının ardından, Balıkesir Mandıra ekibini panel kullanımı hakkında bilgilendirmek üzere ekiple bir toplantı ayarladık. Panel kullanım eğitimi tamamlandıktan sonra, satışların takibini Eda Hanım ve ekibine bırakarak, teknik iyileştirmelere devam ettik.

Dijital pazarlama ekibimiz tarafından takip edilen analiz araçlarından gelen veriler doğrultusunda iyileştirmelerimiz sürmektedir. Email bülten kayıt sayısını artırmak için oluşturulan popup, satış dönüşümlerini artıracak kampanya yönetimleri, slider eklemeleri, panel geliştirmeleri gibi dönüşüm optimizasyon çalışmalarıyla web site yönetimine devam etmekteyiz.

Kullandığımız Analiz Araçları:

SEO

Markayla çalışmaya başlarken yaptığımız rakip analizi ve anahtar kelime analizi doğrultusunda, Balıkesir Mandıra’ya organik olarak potansiyel müşteri getirebilecek anahtar kelimeleri hedefleyerek SEO çalışmaları yapmaktayız.

Alanında uzman ekibimiz tarafından SEO uyumlu içerik üretimi, geri bağlantı edinme çalışmaları, site içi linklemeler, markup düzenlemeleri, SEO denetimi, site dışı SEO çalışmaları sayesinde; 2 ay gibi kısa bir sürede, rekabetin yüksek olduğu gıda sektöründe 30+ long-tail anahtar kelimede birinci sayfa sıralamasında gösterim elde etmiş bulunmaktayız.

Kullandığımız Analiz Araçları:

Google Ads Yönetimi

Marka bilinirliğini desteklemek ve geniş hedef kitlelere doğru yollardan ulaşmak amacıyla, etkili ve tıklama başına maliyeti düşük reklamlar oluşturmaktayız. “peynir”, “zeytin” gibi rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimeleri de kapsayan reklamlarımızın tümünün ortalama tıklama başına maliyeti 0,58 TL’dir.

Reklam optimizasyon çalışmaları ve performansı düşük reklamları iyileştirme operasyonları, Google Ads uzmanlarımız tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Ücretli trafikten en yüksek yatırım getirisi sağlamak amacıyla oluşturduğumuz açılış sayfalarıyla da markanın reklam performansını desteklemekteyiz.

Reklam Yönetim Araçları:

Sosyal Medya Yönetimi

Takipçi analizi çalışmalarımıza satın alınan ve potansiyel müşteri olmayan kişileri temizleyerek işe başladık. Bu çalışma sayesinde, paylaşımlarımızda yer alan takipçi/beğeni oranını dengelemeyi başardık.

Aylık 12 post ve hikaye tasarımı oluşturuyoruz. Yaptığımız paylaşımlarda marka ve ürünlerin tanıtımına yer verdiğimiz kadar, takipçilerimize fayda sunacak içerikler de üretmeye çalışıyoruz. Böylece organik ve sürdürülebilir takipçi büyümesi sağlayabiliyoruz.

Düzenli olarak takipçi analizi yaparak, sosyal medya paylaşımlarımızı takipçilerimizin en aktif olduğu saatler arasında yapıldığına emin oluyoruz. Böylece, aldığımız etkileşim sayısı yüksek olurken satışlarda etkili bir büyüme gözlemliyoruz.

Kullanılan Dijital Araçlar:

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

  • Hikaye, Instagram ve Facebook için farklı ölçülerde hedef kitlenin ilgisini çekebilecek tasarımlar oluşturuyoruz.
  • Kampanya ve duyurular aracılığıyla potansiyel müşterileri web sitesinde dönüşüm gerçekleştirmeye davet ediyoruz.
  • Sosyal medya kanallarımızdaki etkileşim sayısını yükseltmeye yönelik reklam yönetimi yapıyoruz.

Yüksek yatırım getirisi elde etme hedefiyle, Balıkesir Mandıra’nın sosyal medya reklamlarının tıklama başına maliyetlerini ortalama 0,37 TL’ye düşürerek tutarlı büyüme hedefinde emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Reklam Yönetim Araçları:

Markanızı Ücretsiz Analiz Edelim

Websitenizi ücretsiz analiz edip sonuçları sizinle paylaşalım.