Ücretsiz Çevrimiçi Kelime Sayacı

FastnTech olarak sizin için oluşturduğumuz ücretsiz çevrimiçi kelime sayacı, bir metindeki sözcük sayısını saymanıza ve hesaplamanıza yardımcı olan bir araçtır. Bu çevrimiçi araç, giriş kutusuna girdiğiniz site veya yazı linki için toplam kelime veya karakter sayısını hesaplayabilir. Yazı linkleriniz için özellikle paragraf veya cümlelerinizin okunabilirliği gibi özellikler de hesaplanır. En iyi kısım? Bu araca saydırabileceğiniz kelime sayısı sınırsızdır!

  Metin Kullan
Url

Kelime sayısı, özellikle yayıncılık, reklamcılık, akademi ve yasal işlemlerde kullanılan önemli bir metriktir. Bu aracı kullanarak, metninizde kaç kelime olduğunu hesaplayabilirsiniz. Ardından, yeterli sayıda kelime olup olmadığını veya belirli bir sınırı aşıp aşmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, ücretsiz çevrimiçi kelime sayacı ile, içeriğinizin özellikle sosyal medya, Google Ads, web site başlıkları ve Google meta açıklaması için kaç karakterden oluştuğunu kontrol edebilirsiniz.

Web sayfanızın arama motor sonuç sıralamasında nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, ücretsiz SERP aracı da kullanımınıza sunulmuştur.

Kelime Sayacı Nasıl Kullanılır?

Kelime sayacı aracının kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve size neredeyse anlık sonuçlar verebilir. Tek yapmanız gereken web sitenizin linkini veya metninizin linkini Kelime Sayacı kutusuna yapıştırmak!

Web sitenizin tamamını analiz etmek isterseniz, yine kelime sayacı ile yanınızda FastnTech’i bulabilirsiniz. Aracımız, belirttiğiniz web sitesinde toplam kaç kelime ve karakter olduğunu sizin için hesaplar. Sunduğumuz raporda kaç sayfa tarandığının yanı sıra, bir sayfadaki ortalama kelime ve karakter sayısı da görülebilir. Bu değeri, toplam kelime veya karakter sayısını taranmış sayfa sayısına oranlayarak hesaplıyoruz.

Sitenizdeki bir gönderinin, bir blog yazısının, veya sitenizdeki herhangi bir metnin özel değerlendirilmesini istiyorsanız da doğru yerdesiniz. Kelime ve karakter sayısının yanı sıra, metninizin okunabilirliği hakkında da bilgi veriyoruz. Okuma süresini sizin için hesaplarken dakika başına 100 kelime okuyabildiğini varsayarak bir okurun yazınızı ne kadar sürede okuyabileceği bilgisini size sağlıyoruz.

Kelime sayacı aracımızın sağladığı okunabilirlik bilgisi bununla da sınırlı değil. Cümle ve paragraflarınızın da okurlar tarafından beğenilerek okunabilmesi için size istatistikler sağlıyoruz. Bir cümlenin 20’den fazla kelime içermesi okunabilirlik için kötü olarak değerlendirilir. Yazınızda bu cümlelerden kaç tane olduğunu sizin için hesaplıyoruz. Aynı şekilde bir paragrafın 150 kelimeden uzun olması da tercih edilmez. Paragraflarınızda kaç kelime olduğu bilgisini sağlayarak yazınızı zevkle okunabilir hale getirmenize yardımcı oluyoruz.

Diğer kelime sayaç araçlarının aksine, Kelime Sayacı, saymak istediğiniz metin miktarı için herhangi bir sınırlama getirmez. Kaç kelime saymak istediğinizin bir sınırı yoktur. Üzerinde çalıştığınız bir makale veya blog yayını için izin verilen kelime sayısı için maksimum bir sınırınız varsa da yararlı olabilir. Kaç kez kullanmak istediğinizi de sınırlamaksızın kullanmak tamamen ücretsizdir.

Kelime Sayısını Hesaplamak İçin Neden FastnTech Kelime Sayacı Kullanmalısınız?

Microsoft uygulamaları ile aşina isenız, Word'de kelime sayacını etkinleştiren bir özellik olduğunu da biliyorsunuzdur. Bunun da ötesinde, Google Dokümanlar'da da karakter sayısını sayabilen bir kelime sayacı vardır.

Microsoft Word ve Google Dokümanlar gibi yazılımların kendi yerleşik kelime sayaçları olmasına rağmen, bunun yerine Kelime Sayacı gibi ücretsiz bir çevrimiçi araç kullanmanın açık bir avantajı vardır.

Değerlendirilmesini istediğiniz bir linki kutuya yapıştırıp arkanıza yaslanabilirsiniz. Diğer yazılımların aksine, metnin tamamını almak için uğraşmanız gerekmez, linkteki metinleri biz sizin adınıza otomatik olarak tarar ve analiz ederiz.

Bizi tercih etmenizin bir başka sebebi de sunduğumuz ek hizmetler olacaktır! Yazınızdaki cümle ve paragrafların okunabilirliğini ölçüp içeriğinizi iyileştirebilirsiniz. Metninizin okuma hızını da sizin için hesaplayıp sunuyoruz. Bu sayede metninizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kullanımı kolaydır ve göz açıp kapayana kadar sonuç verir. Kullanımı ücretsiz olduğu için, Kelime Sayacı ile istediğiniz kadar kelime sayısı kontrolü yapabilirsiniz. Dijital pazarlamacı, SEO uzmanı, yazar, blogcu veya öğrenci olun, Kelime Sayacı yaptığınız işlere mutlaka bir katkı sağlayacaktır.

Kelime Sayısını Bilmek Neden Önemlidir?

İster bir web sitesi, ister bir blog, bir e-kitap ya da bir şirket belgesi olsun, farklı yazı türleri belirli sayıda kelime sınırı gerektirir. Bazı platformlarda, örneğin Google AdWords arama reklamları veya Facebook banner reklamları gibi, kaç kelime veya karakter kullanılabileceği konusunda sınırlamalar vardır.

Sosyal medya platformları, kolay okuma ve hızlı tüketim için oluşturulmuştur. Her platformun kendi önceden belirlenmiş gönderilerde görüntülenebilir karakter sayısı vardır. Bu nedenle, özellikle dijital bir pazarlamacı veya sosyal medya yöneticisiyseniz, sosyal medya yönetimi yaparken karakter sınırlarını bilmeniz gerekir.

Sosyal medya için içerik oluşturuyorsanız veya yönetiyorsanız, üzerinde çalıştığınız platformlar için kesin karakter sınırlarını bilmek faydalıdır. Popüler sosyal medya platformları için farklı karakter sınırları şunlardır:

  • Twitter - 280 karaktere kadar (öncelerde 140 karaktere kadardı).
  • Facebook - Gönderiler için en fazla 63.206 karakter ve yorumlar için en fazla 8.000 karakter.
  • Instagram - Bir altyazı için 30 hashtag ve 2200 karakterle sınırlıdır (yalnızca ilk 125 karakter görüntülenirken geri kalanı kesilir).
  • LinkedIn - Başlık metni 120 karakterle, özet bölümü 2.000 karakterle, profesyonel unvan 100 karakterle ve açıklama kutusu 1.000 karakterle sınırlıdır.

Kelime Sayacı SEO Değerinizi Nasıl İyileştirebilir?

SEO operasyonlarınız doğrultusunda içerik yazıyorsanız, kelime sayısı sizin için önemli bir role sahiptir. Arama Motoru Sonuç Sayfasının (SERP) ilk sayfasında yer alan yüksek rütbeli içeriklerin çoğu uzun biçimli makalelerdir. Birçoğu 2.000 kelimeyi aşarken, çoğu en az 1.500 kelimedir. Sayfanızın arama motorlarındaki önizlemesini görmek için SERP aracımızı da kullanabilirsiniz.

Uzun biçimli birçok makalelerin çoğunun “evergreen” içerik olduğunu fark edeceksiniz - SEO için en iyi içerik türü. Her zaman yeşil içerikler, güncel haberlere veya viral eğilimlere dayanan içeriğin aksine, zamana duyarlı olmadığı için uzun bir sürede daha fazla tıklama alan içeriklerdir.

Daha uzun makaleler, arama motoru algoritmaları tarafından daha yetkili olarak da değerlendirilir. Daha uzun içerik yazmanız gerektiğinde, makalenize daha fazla veri, bilgi ekleme ve daha değerli hale getirme fırsatınız olacaktır.

Sonuç olarak, içeriğiniz daha değerli olacak ve bu da makalenin paylaşılma ve geri bağlantı edinimi potansiyelini artıracaktır. Ne kadar çok sosyal paylaşım ve geri bağlantı alırsanız, web siteniz veya sayfa sıralamalarınız da o kadar iyi olur.

Kelime Sayacını kullanarak, makalenizin en iyi SEO değerlendirmesi için minimum kelime sayısında olduğuna emin olabilirsiniz. İdeal sayıda kelime sayısına sahip olmak iyi bir arama sıralamasını garanti etmez, ancak uzun vadede kesinlikle yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

kutu içerisinde ok işareti

Kelime sayacı gerçekten ÜCRETSİZ mi?

Evet! Kelime sayacımızı reklamsız, sınırlamasız ve en önemlisi ücretsiz kullanabilirsiniz.

kutu içerisinde ok işareti

Aracı kullanırken herhangi bir sınır görecek miyim?

Asla! Aracımız ücretsizdir ve kullanımınızı kısıtlamayacağız.

kutu içerisinde ok işareti

Kelime sayacı aracının sayabileceği maksimum kelime sayısı nedir?

Sınır yok! Sonuçları görmek için istediğiniz linki yapıştırmanız yeterli!

kutu içerisinde ok işareti

Cümleleri veya paragrafları sayıyor mu?

Evet, yazı linkinizdeki metninizin cümle ve paragraf sayısını göreceksiniz.